OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 24 lutego 2019, VII Niedziela, rok C

Ogłoszenia Parafialne 24 02 2019

  1. Bóg zapłać Parafianom ze SYDŁOKA za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg zapłać składam Paniom, które zatroszczyły się o przygotowanie kaplicy na Skałce.
  2. Dziękuję za dyżur śniegowy Parafianom ze SKAŁKI i SYDŁOKA. W najbliższym tygodniu proszę o czujność Parafian ze SKAŁ i ZIMNEGO DOŁU.
  3. W piątek, pierwszy w marcu, spowiedź na Skałce od 7.30. Msza o 8.00 i nabożeństwo. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od 9.00. Po południu w kościele: spowiedź dla dzieci od 16.00 – msza o 16.30. Później będzie spowiedź, o 18.00 msza z nauką dla młodzieży, po mszy wieczornej adoracja Chrystusa z młodzieżą.
  4. W sobotę msza na Skałce połączona ze zmianką różańcową.
  5. Za tydzień, w niedzielę rozpoczniemy miedzy mszami świętymi adorację wynagradzającą w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem. Zachęcam i zapraszam do osobistej modlitwy i adoracji Pana naszego Jezusa w ciszy. Niech ta modlitwa dobrze nas nastawi do pobożnego przeżywania Wielkiego Postu:

           – W kościele modlitwa będzie trwała miedzy mszami:

          od godz. 8.30 do 9.30 zachęcam do modlitwy wiernych z Baczyna,

          a od 9.30 do 10.30 wiernych ze Skał i Zimnego Dołu.

           – W kaplicy na Skałce adoracja rozpocznie się po mszy i będzie trwała do 12.00:

           od 10.30 zapraszam SKAŁKĘ i SYDŁOK,

           od 11.00 KONIEC,

            od 11.30 ŚRODEK i NAWSIE,

  1. W piątek pozwoliłem sobie do wielu Parafian posiadających dzieci w wieku szkolnym przesłać link do artykułu z Gościa Niedzielnego traktującym o niebezpieczeństwie praktykowania jogi. Wszystkim polecam kilka materiałów na ten temat – linki na naszej stronie internetowej. Czynię to w odpowiedzi na sygnały, które dotarły do mnie od zatroskanych rodziców, którzy odkryli, że w czasie lekcji szkolnych jedna z nauczycielek zajmuje czas i uwagę dzieci właśnie jogą. Obecnie w szkolnictwie polskim wymagana jest zgoda rodziców na każdą dodatkowa aktywność dziecka, która wychodzi poza program nauczania. Przez tą Panią łamane są podstawowe procedury. Wspieram zaangażowanie tych rodziców, którzy podejmują działania mające stłumić to samowolne działanie wobec ich dzieci.Jako o ksiądz informuję i ostrzegam: joga nie jest do pogodzenia z wyznawaną przez nas wiarą w Boga. Stanowi poważne zagrożenie duchowe. Oddzielenie samych ćwiczeń fizycznych od duchowego  aspektu jogi jest niemożliwe. Praca z ciałem w jodze ma zadanie otwierania człowieka na energie pozacielesne i świat duchowy.                                                                                             Lepiej dla dzieci aby gimnastyka w czasie przerwy śródlekcyjnej była tylko fizycznymi ćwiczeniami.  Mimo ogromnego zamieszania wokół tematu jogi, jej celów i skutków, warto zainteresować się jej źródłem i koniecznie podjąć ochronę dzieci przed zjawiskiem o rodowodzie religijnym i pogańskim. Joga zaczerpnięta jest wprost z religii hinduizmu i buddyzmu, który także z niej korzysta. Argument, że to tylko ćwiczenia cielesne niech nikogo nie uspokajają – proszę zgłębiać temat korzystając z informacji przekazywanych przez fachowców i ludzi którzy na sobie doświadczyli skutków uprawiania jogi.