OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 3 marca 2019, VIII Niedziela, rok C

Ogłoszenia Parafialne 3 03 2019

  1. Bóg zapłać Parafianom ze SYDŁOKA za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg zapłać składam Paniom, które zatroszczyły się o przygotowanie kaplicy na Skałce.
  2. Dziękuję za dyżur śniegowy Parafianom ze SKAŁ i ZIMNEGO DOŁU. W najbliższym tygodniu czujność zimową Parafian zawieszamy – śniegu nie widać.
  3. Dzisiaj zachęcam i zapraszam do osobistej modlitwy i adoracji Pana naszego Jezusa w ciszy. Szczególnie dzieci i młodzież, które mogą się wybrać do Pana Jezusa, oprócz mszy, po raz drugi mając szczerą wolę modlitwy i ze sobą książeczki do nabożeństw. Niech ta modlitwa dobrze nas nastawi do pobożnego przeżywania Wielkiego Postu:

 

W kościele modlitwa będzie trwała miedzy mszami:

od godz. 8.30 do 9.30 zachęcam do modlitwy wiernych z Baczyna,

a od 9.30 do 10.30 zapraszam wiernych ze Skał i Zimnego Dołu.

 

– W kaplicy na Skałce adoracja rozpocznie się po mszy i będzie trwała do 12.00:

od 10.30 zapraszam SKAŁKĘ i SYDŁOK,

od 11.00 KONIEC,

od 11.30 ŚRODEK i NAWSIE,

 

Jutro druga część nabożeństwa – zapraszam szczególnie młodych i rodziców z dziećmi – warto przed Chrystusem przemyśleć i przemodlić ważne sprawy, a z dziećmi pobyć przed Chrystusem w Eucharystii nawet przez kilka minut. Jeśli przygotowanie i ubranie dzieci oraz dojazd i powrót sprawi że cała wyprawa będzie trwała godzinę to bardzo dobrze: skuteczniej się utrwali w młodych umysłach, że spotkanie z Jezusem to coś bardzo ważnego.

– Na Skałce, w kaplicy, nabożeństwo rozpoczniemy o 9.00 i adoracja Pana Jezusa potrwa do 12.00

– W kościele nabożeństwo rozpoczniemy popołudniu Koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, później modlitwa indywidualna w ciszy. Możliwość spowiedzi od 17.30 do mszy wieczornej o 18.00.

 

We wtorek kolejna część nabożeństwa:

– adoracja w kościele od 6.30 do mszy o godz. 7.00, a w kaplicy na Skałce po mszy o 8.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji Parafian zaniedbujących wiarę i praktyki religijne.

 

  1. We środę Popielec. Uroczyście rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem rano w kościele o godz. 7.00 i na Skałce o 9.00 oraz wieczorem w kościele o 19.00.
  2. Zachęcam wszystkich, ale szczególnie mocno proszę dzieci z rodzicami i młodzież, którzy dopiero rozwijają świadomie swoją osobistą relację ze Zbawicielem: Włączajcie się we wspólne nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: w piątki Drogi Krzyżowe – w niedzielę Gorzkie Żale. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Skałce o 16.30 i w kościele po mszy wieczornej. Gorzkie Żale w niedziele o 15.00, a po nabożeństwie dodatkowa msza święta.
  3. Dziękuję zaangażowanym rodzicom, którzy czuwają i odpowiedzialnie reagują na każdy przejaw działania wobec ich dzieci, które nawet tylko potencjalnie mogłoby okazać się niebezpieczne czy niekorzystne. Bóg w Piśmie umieścił dla nas słowa przestrogi: „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1Tes 5,22) A nasze czasy coraz natarczywiej mobilizują do czuwania i modlitwy do Pana, aby nam dawał nam  łaskę swego światła i nauczył nas odróżniania – kiedy światło pochodzi od Niego, a kiedy jest światłem sztucznym, uczynionym przez nieprzyjaciela, aby nas zwieść.

Bardzo dziękuję Pani Dyrektor naszej Szkoły Podstawowej za jej natychmiastową i konkretną reakcję, która jak wspólnie uznaliśmy wyjaśniła niepokojące zjawisko i zakończyła problem. Wszystkie trudne i niejednoznaczne sprawy należy rozwiązywać przy pomocy dialogu. Szkoła w tej sprawie wykazała poważny, cenny i niezbędny dzisiaj atut – wrażliwość i otwarcie na uwagi, zdanie i życzenia Rodziców.

Z uszanowaniem przyznałem Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej rację, iż z jej punktu widzenia moja – księdza – reakcja wydaje się nazbyt raptowna i zgadzam się też z opinią, że istniała możliwość załatwienia tej sprawy bez rozgłosu.

Mam nadzieję, że takie zaskakujące doświadczenia wszystkich ubogacają i rozwijają, a moja natarczywość w tej przykładowej sprawie uznana będzie, przede wszystkim przez Rodziców, jako znak mojej gotowości posługi w sprawach duchowych, zawsze i wszędzie, gdy się jej domagają Wierni Parafianie. Jeśli mam być  rzadkim znakiem przypominającym, że dusza ludzka jest nieśmiertelna to może on razić, ale nie będzie oślepiać.

Osobiście w sprawie zagrożeń duchowych wolę popełniać błąd nadwrażliwości niż grzech pasterskiego letargu, obecnego  niestety także  kościele konformizmu czy obojętności. Sprawa została wyjaśniona i zamknięta, ale czujność pozostaje rozbudzona.