OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 10 marca 2019, I Niedziela WIELKIEGO POSTU, rok C

Ogłoszenia Parafialne 10 03 2019

 

  1. Bóg zapłać Parafiankom ze SYDŁOKA za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg zapłać składam Paniom, które zatroszczyły się o przygotowanie kaplicy na Skałce.
  2. Zachęcam wszystkich włączajcie się we wspólne przezywanie nabożeństw pasyjnych w naszej Parafii – specjalna droga krzyżowa dla dzieci (prowadzona w tym tygodniu z pomocą uczniów klasy VIII) będzie we środę o 17.30 w kościele . W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej są na Skałce o 16.30 i w kościele po mszy wieczornej oraz o godz. 19.30 połączona z Komunią świętą dla tych, którzy nie zdążą wcześniej a także młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele o 15.00, a po nabożeństwie dodatkowa msza święta.
  3. Zapraszam i proszę o przybycie na plebanię PRZEDSTAWICIELI REJONÓW PARAFII na spotkanie w najbliższą środę po mszy wieczornej o godz. 18.45.
  4. Dziękuję za uważne słuchanie w piątek rozważań stacji Drogi Krzyżowej: Przy stacji XIII zwracaliśmy uwagę na niereligijną postawę zbyt wielu wiernych, która razi w oczy nas wszystkich raz jeden w roku – w Uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie procesji, po mszy za Zmarłych na cmentarzu w Rybnej.
  5. Pod obrazem Matki Bożej będzie przez okres Wielkiego Postu wystawiona skarbona na jałmużnę postną. Z pomocą organizacji POMOC KOSCIOŁOWI W POTRZEBIE przekażemy po Wielkanocy naszą Parafialną jałmużnę na konkretną pomoc naszym Braciom w wierze w zniszczonym wojną kościele w Syrii. Jałmużna niech składa się z tego co i ile zaoszczędzimy podejmując w najbliższych tygodniach POST. Jałmużna jest siostrą postu – to on ją karmi i utrzymuje.
  6. Zachęcam też do włączenia się we wspólny POST. Chętnych proszę o zapisanie się na listę podejmujących post o chlebie i wodzie w kolejne dni postu. Można też zapisać się jeśli ktoś nie może podjąć postu a zamiennie rozważy w wybranym dniu bolesną cześć Różańca. Lista jest wystawiona pod obrazem Matki Bożej. Ten post wspólnotowy ofiarujemy w intencji oddalenia od naszych dzieci i młodzieży zagrożeń duchowych.
  7. Powracam z zachętą do wybrania sobie jednego na miesiąc, dowolnego dnia w tygodniu, w którym zdobędzie się chęci, siły i czas na udział we mszy świętej. Tą propozycję kieruję do wszystkich od dzieci do najstarszych.
  8. W sprawowanej liturgii każdej mszy świętej przewidziane są momenty na modlitwę indywidualną w ciszy. Zatem każdej i każdego z obecnych osobną. Ta rubryka mszalna jest zaniedbywana przez Kościół powszechnie od lat – wiec jej odzyskiwanie może dziwić wiernych. Będziemy stopniowo uczyć się tej formy uczestnictwa. Proszę się nie dziwić: chwile ciszy w czasie mszy to czas na osobiste słowa kierowane do Boga.
  9. Zapraszam na stronę Parafii w internecie – tam codziennie w zakładce SZKOŁA MODLITWY będzie krótkie mniej więcej 3 min. czytanie z książki ORA ET POKORA. Polecam do refleksji…