OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 24 marca 2019, III Niedziela WIELKIEGO POSTU, rok C

Ogłoszenia Parafialne 24 03 2019

  1. Jutro UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Na mszy wieczornej można będzie włączyć się w modlitewne dzieło duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.
  2. Bóg zapłać Parafianom ze SKAŁ za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg zapłać składam Paniom, które zatroszczyły się o przygotowanie kaplicy na Skałce.
  3. Zachęcam do wspólnego przeżywania nabożeństw pasyjnych. Specjalna droga krzyżowa dla dzieci (prowadzona w tym tygodniu z pomocą uczniów klasy VI) będzie we środę o 17.30 w kościele . W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej są na Skałce o 16.30 i w kościele po mszy wieczornej oraz o godz. 19.30 połączona z Komunią świętą dla tych, którzy nie zdążą wcześniej oraz młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele o 15.00, a po nabożeństwie dodatkowa msza święta.
  4. Za 11 dni, w kolejnym tygodniu rozpoczniemy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W tym roku odbędą się one przed 5 niedzielą wielkopostną i potrwają od czwartku do niedzieli. Szczegóły i foldery informacyjne podam za tydzień.
  5. Pod obrazem Matki Bożej przez okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na jałmużnę postną.
  6. Zachęcam też do włączenia się we wspólny POST. Chętnych proszę o wybranie jednego dnia z czterdziestu i zapisanie się na listę podejmujących post o chlebie i wodzie w kolejne dni postu. Można też zapisać się jeśli ktoś nie może podjąć postu, a zamiennie rozważy w wybranym dniu bolesną cześć Różańca. Lista jest wystawiona pod obrazem Matki Bożej. Ten post wspólnotowy ofiarujemy w intencji oddalenia od naszych dzieci i młodzieży zagrożeń duchowych.
  7. Powracam z zachętą do wybrania sobie jednego na miesiąc, dowolnego dnia w tygodniu, w którym zdobędzie się chęci, siły i czas na udział we mszy świętej. Tą propozycję kieruję do wszystkich – od dzieci do najstarszych.
  8. Jeszcze raz powracam, mając nadzieję, że to akord ostatni – do sprawy szkolnych niepokojów dotyczących zajęć z dziećmi. Rozmawiałem w miniony piątek z panią nauczycielką, która oświadczyła i zdecydowanie zastrzegła, że sprawą „jogi wśród dzieci” się nie zajmuje, że jest kompetentną nauczycielką przedmiotu którego uczy, oraz że zależy jej na dobru dzieci. Wspólnie pragniemy uspokoić wszystko, co narosło wokół tak delikatnej i ważnej sprawy jak kształcenie dzieci.Pani zdecydowanie potwierdziła, że prowadzone przez nią zajęcia to zestaw ćwiczeń konieczny do relaksu śródlekcyjnego. Tym sposobem uatrakcyjnia prowadzone lekcje. Jest profesjonalnym, doświadczonym nauczycielem i dobrze opiekuje się uczniami.