OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 31 marca 2019, IV Niedziela WIELKIEGO POSTU, rok C

Ogłoszenia Parafialne 31 03 2019

  1. Najważniejsze ogłoszenie dotyczy wielkopostnych rekolekcji. Wszyscy, i jak najliczniej, rozpoczynamy je w najbliższy czwartek na mszy o godz. 19.00. Trwać będą od czwartku do niedzieli. Szczegóły kolejnych spotkań na folderze. Mam nadzieję na wyraźną współpracę z młodymi chrześcijanami, ale nade wszystko z rodzicami dzieci i młodzieży szkolnej, a nawet samej młodzieży. Proszę przypominać i wyprawiać ich do kościoła samemu dając przykład. Nie wyróżniamy specjalnych spotkań dla młodych, bo korzystać będą z normalnej rekolekcyjnej nauki.
  2. W tym miesiącu i tygodniu wyjazd z Panem Jezusem do chorych i starszych będzie we czwartek od 8.00, a zatem godzinę wcześniej należy się spotkania spodziewać. Wszystkich, którzy jako starsi słabi i chorzy mogą dotrzeć do kościoła proszę wesprzeć transportem i umożliwić im udział we mszy z sakramentem namaszczenia we czwartek o godz. 17.00.
  3. Kandydatów do bierzmowania proszę o to by się zorganizowali i w kontakcie ze mną przygotowali i obsłużyli dla naszych seniorów AGAPĘ, czyli spotkanie w sali na plebanii po mszy św. we czwartek.
  4. Sugestią naszego Arcybiskupa jest aby w jeden dzień wielkiego postu spowiedź możliwa była do późnych godzin. W piątek po mszy świętej rekolekcyjnej i po Drodze Krzyżowej spowiedź, przy Chrystusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie, będzie trwała w naszym kościele do 22.00, a jeśli będzie potrzeba to dłużej.
  5. W pierwszy piątek dzieci spotkanie rekolekcyjne mają w szkole ale nabożeństwo pierwszego piątku odbędzie się normalnie.
  6. Bóg zapłać Parafianom ze SKAŁ za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg zapłać składam Paniom, które zatroszczyły się o przygotowanie kaplicy na Skałce.
  7. Zachęcam do wspólnego przeżywania nabożeństw pasyjnych. Specjalna droga krzyżowa dla dzieci (prowadzona w tym tygodniu z pomocą uczniów klasy V) będzie we środę o 17.30 w kościele . W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej jedynie po mszy rekolekcyjnej.
  8. Pod obrazem Matki Bożej przez okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na jałmużnę postną.
  9. Powracam z zachętą do wybrania sobie jednego na miesiąc, dowolnego dnia w tygodniu, w którym zdobędzie się chęci, siły i czas na udział we mszy świętej. Tą propozycję kieruję do wszystkich – od dzieci do najstarszych.