OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 7 kwietnia 2019, V Niedziela WIELKIEGO POSTU, rok C

Ogłoszenia Parafialne 7 04 2019

 

  1. Kończymy dzisiaj tegoroczne parafialne wielkopostne rekolekcje. Kto nie miał szansy w nich uczestniczyć z pewnością znajdzie w którejś Parafii krakowskiej rekolekcje w dogodniejszym dla siebie terminie. Polecam takie zaangażowane skupienie siebie wobec Słowa Bożego, którego słuchanie umacnia, a najpierw rodzi wiarę.
  2. Bóg zapłać Parafianom z Potocka za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg niech nagrodzi trud wkładany przez Panie przygotowujące kaplicę na Skałce.
  3. Dziękuję kandydatom do bierzmowania za to, że obsłużyli dla naszych seniorów AGAPĘ, czyli spotkanie w sali na plebanii po mszy św. we czwartek.
  4. Zachęcam do wspólnego przeżywania nabożeństw pasyjnych. Specjalna droga krzyżowa dla dzieci (prowadzona w tym tygodniu z pomocą uczniów klasy IV – dzieci otrzymują rozważania wcześniej, aby w domu nauczyły się pięknie je odczytywać) będzie we środę o 17.30 w kościele . W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Skałce o 16.30, w kościele po mszy wieczornej oraz o 19.30 połączone z Komunią świętą dla tych którzy nie zdążą wcześniej. Gorzkie Żale w niedzielę.
  5. Pod obrazem Matki Bożej przez okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na jałmużnę postną.
  6. Powracam z zachętą do wybrania sobie jednego na miesiąc, dowolnego dnia w tygodniu, w którym zdobędzie się chęci, siły i czas na udział we mszy świętej. Tą propozycję kieruję do wszystkich – od dzieci do najstarszych.
  7. Prowadzę w najbliższych dniach rekolekcje w Rybnej. Przez pierwsze dni tygodnia msza święta będzie tylko o godz. 8.00 rano. Msze gregoriańskie odprawiam na rekolekcjach.
  8. Od piątku w zakrystii będą Baranki cukrowe od Caritas, których nabycie wspiera działalność charytatywną tej organizacji kościelnej. Cena minimalna wyznaczona przez CARITAS to 6 zł.
  9. Za tydzień NIEDZIELĄ PALMOWĄ rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ. Przed sumą o 11.00 procesja upamiętniająca wjazd Zbawiciela do Jeruzalem: zbierzemy się z palmami na początek liturgii o godz. 10.45 przy kapliczce na zakręcie i rozwidleniu drogi na Zręby. Stamtąd do ołtarza pójdziemy w procesji. Jak co roku własnoręcznie przygotowane palmy, po krakowsku ozdobione, wezmą udział w konkursie po mszy świętej.
  10. Również za tydzień o godzinie 18.00 rozpoczniemy PARAFIALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ między naszymi domami. W tym roku pójdziemy przez Baczyn. Plan szczegółowy podam za tydzień. Zapraszam do udziału, szczególnie mocno młodzież i dzieci. Czytania rozważań będą do odebrania za tydzień po mszach świętych.