OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 14 kwietnia 2019, VI Niedziela WIELKIEGO POSTU, rok C – PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

Ogłoszenia Parafialne 14 04 2019

 

 1. Dziękuję uczestnikom rekolekcji wielkopostnych. Oby nasza wiara karmiona Bożym Słowem i wzmacniana na modlitwie i wspólnej liturgii była najważniejszym powodem więzi z Bogiem i Kościołem.
 2. Bóg zapłać Parafianom z Potocka za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg niech nagrodzi trud wkładany przez Panie przygotowujące kaplicę na Skałce. PAŃSTWU Andrzejowi i Barbarze dziękuję za zakupienie nowego gongu liturgicznego do naszej świątyni i odrestaurowanie starego by służył na Skałce oraz za zorganizowanie prania dywanów w naszym kościele. Państwu dziękuję za wykonanie prania nieodpłatnie jako dar dla wspólnoty parafialnej.
 3. Jutro na mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla DZIECI KOMUNIJNYCH wraz z Rodzicami.
 4. Droga krzyżowa dla dzieci (prowadzona w tym tygodniu z pomocą uczniów klasy III – dzieci otrzymują rozważania wcześniej, aby w domu nauczyły się pięknie je odczytywać) będzie we środę o 17.30 w kościele .
 5. Spowiedź codziennie PON WT ŚR przed i po mszach świętych. W TRIDUUM SACRUM proszę dać znać o takiej potrzebie.
 6. Pod obrazem Matki Bożej przez okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na jałmużnę postną.
 7. W zakrystii są Baranki cukrowe od Caritas, których nabycie wspiera działalność charytatywną tej organizacji kościelnej. Cena minimalna wyznaczona przez CARITAS to 6 zł.
 8. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszam wiernych całej Parafii o przybycie ze świecami na wspólną Drogę Krzyżową. Początek nabożeństwa przy ołtarzu na zakręcie drogi do świątyni. Pójdziemy na Baczyn. Do przejścia mamy kilometr drogi do kapliczki w wąwozie Rakowiec
 9. Jutro, w poniedziałek świąteczne odwiedziny w domach chorych z Panem Jezusem od godz. 8.30 – godzinę wcześniej niż zwykle. Można jeszcze dzisiaj zgłosić w osoby czekające na wielkanocne spotkanie ze Zbawicielem w domu.
 10. Jutro także wieczorem o 19.30 rozpoczniemy zasadnicze prace z przygotowaniem kaplicy Grobu Pańskiego zapraszam pomocnych Parafian. We środę po mszy wieczornej o 19.00 dekoracja kaplic także zapraszam do kontaktu i pomocy.
 11. Od Czwartku będziemy celebrować w naszym Kościele Święte Triduum Paschalne. Jest to najważniejsza liturgia Kościoła w roku. Jest jedną całością trwającą przez trzy dni –od wieczoru we czwartek do niedzielnego popołudnia. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w niej wszystkich. Proszę młodzież. W te trzy święte dni liturgię rozpoczynać będziemy o 19.00.
 12. W Wielki Czwartek o godz. 19:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Bezpośrednio po liturgii zapraszam do adoracji przygotowanej przez chór. Adoracja indywidualna do godz. 22:00.
 13. W Wielki Piątek na Skałce o 12.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W kościele Droga Krzyżowa w godzinie śmierci Zbawiciela o 15.00.
 14. Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczniemy w kościele o godz. 19:00. Centralną Uroczystością będzie słuchanie Słowa Bożego, adoracja Krzyża Naszego Zbawcy i Komunia św. Od wieków w dniu upamiętniającym śmierć Jezusa Kościół nie sprawuje mszy świętej. Po Liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Ciało Zbawiciela do Grobu. Bezpośrednio po liturgii zapraszam do adoracji przygotowanej przez chór. Adoracja przy grobie potrwa w nocy do godz. 24:00. Do adoracji zapraszam o godz. 00 – parafian z CZUŁOWA, o 22.30 parafian z BACZYNA, o 23.00 odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali i zakończymy adorację.
 15. W nocy i całą sobotę na posadce kościoła będzie leżał krzyż wystawiony do indywidualnej adoracji. Nie wstydźmy się zginać kolan by obchodząc krzyż na klęczkach ucałować rany na rękach i nogach figury Ukrzyżowanego – tak jakbyśmy chcieli uczcić rany samego Zbawiciela. Do ocierania po sobie miejsc adoracji będą przygotowane ręczniczki. W czasie adoracji liturgicznej zebrana taca i przy krzyżu zgodnie z wielowiekowym zwyczajem Kościoła będzie wystawiony koszyk na specjalną jałmużnę przesyłaną jako ofiara na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie.
 16. Serdecznie zapraszam naszych Druhów Strażaków do pełnienia straży przy kaplicy Grobu Chrystusa.
 17. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty o godz. 7.00 do 7.30. Zapraszam do wspólnej brewiarzowej Jutrzni i Godziny Czytań. W czasie święcenia pokarmów w wioskach kościół będzie zamknięty.
 18. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w kilku punktach parafii:

-o godz. 9.00 w Baczynie przy Domu Ludowym.

-o godz. 9.30 w Baczynie przy kaplicy na końcu wsi;

-o godz. 10.00 w Czułowie przy kaplicy na Skałce.

-o godz. 10.30 w Czułowie – na Nawsiu przy sklepie DORJAN.

-o godz. 12.00 poświęcenie pokarmów będzie w kościele.

 1. W południe kościół i Grób Pański będzie można nawiedzać od godz. 12.00 do wieczornego nabożeństwa. O godz.12.15 okazję do wspólnej modlitwy będą mieć dzieci ze szkoły podstawowej
 2. na godz. 13.00 zapraszam młodzież gimnazjalną, która rozpocznie przygotowuje się do bierzmowania i starszych czyli już bierzmowanych.
 3. Na godzinę miłosierdzia – o 15.00 – zapraszam do wspólnej koronki z Męskimi Orantami w intencji świata, który próbuje żyć tak jakby Bóg umarł i nie istniał.
 4. Sobotnią Liturgię PASCHALNĄ rozpoczniemy o 19:00 od poświęcenia Ognia i Paschału. Następnie będziemy słuchać Orędzia Paschalnego i Słowa Bożego oraz wspólnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę przynieść ze sobą świece osłonięte kołnierzykami. Następnie liturgia eucharystyczna.
 5. Procesją Rezurekcyjną ogłosimy zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa światu w Niedzielę rano o godz. 6.00. Kolejne msze o stałej porze na Skałce o 9.30 i o 11.00 w kościele.