OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 28 kwietnia 2019, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, rok C

Ogłoszenia Parafialne 28 04 2019

 1. Dziś kończymy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół kieruje naszą uwagę na najważniejszy przymiot Boga jego miłosierdzie najpełniej okazywane nam w Jezusie. Składka dzisiejsza u nas, tak jak w całej diecezji, przeznaczona jest na CARITAS.
 2. Jak co roku dzisiaj, w godzinie miłosierdzia, o 15.00 wyruszymy ze Skałki do Matki Bożej Skalskiej z rozważaniami Drogi Światła. Pierwsza stacja na skrzyżowaniu dróg gdzie dołączają Parafianie z Baczyna. Rozważania kolejnych stacji do odebrania w zakrystii.
 3. Bóg zapłać Rodzinie MŁODEJ PARY za przygotowanie świątyni i ubranie jej kwiatami na niedzielę.
 4. Ofiary na Caritas za pobrane baranki wielkanocne proszę oznaczyć w kopercie lub złożyć do podpisanego koszyka
 5. Jutro po mszy wieczornej, o 19.30, proszę o pomoc w rozebraniu ołtarza Grobu Pańskiego.
 6. Proszę Parafian, którzy nie są w stanie przychodzić na msze święte pogrzebowe zamówione za ich bliskich, aby wyrazili zgodę na odprawienie tych mszy w klasztorze OO. Benedyktynów w Starym Krakowie na Pomorzu. Trzej ojcowie Piotr, Marek i Rafał prowadzą klasztor w wiosce zamieszkanej przez 130 osób.
 7. Od środy- 1 maja – rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) na Skałce o godz. 16.30, a w kościele po mszy wieczornej. W niedziele maja nabożeństwa maryjne będą w kościele o 15.00, a po nich dodatkowa msza święta. Zachęcam do pielęgnowania żywej tradycji śpiewania majówek przy kapliczkach. W przyszłym tygodniu wieczorem planujemy msze święte o urodzaje i błog w rodzinach – w poniedziałek przy kaplicy na Baczynie, we wtorek przy kaplicy na Nawsiu, a we środę na cmentarzu cholerycznym.
 8. Przed pierwszym piątkiem maja spowiedź będzie w tym miesiącu we czwartek: na Skałce Od 16.00 w kościele od 17.30. Spowiedź, także pierwszopiątkowa jest obowiązkiem wówczas – gdy ktoś popełnił grzech ciężki. Nabożeństwo pierwszych piątków to msza święta z Komunią. Kto odprawia to nabożeństwo spełni jego warunki uczestnicząc w pełni w dowolnej mszy piątkowej.
 9. W piątek uroczystość MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI – w kościele niedzielny porządek mszy świętych. Msza święta o 11.00 odprawiona będzie w intencji młodzieży zdającej egzamin dojrzałości. Zapraszam wszystkich naszych maturzystów z rodzinami i przyjaciółmi – młodych proszę by uczestniczyli w oprawie liturgicznej.
 10. W sobotę na mszy o godz.8.00 jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca ZMIANKA RÓŻAŃCOWA, zapraszam Żywe Róże.
 11. W sobotę na Skałce o godz. 16.00 odbędzie się patronalne święto strażaków. Na mszę świętą z modlitwą przez wstawiennictwo świętego Floriana męczennika szczególnie mocno zapraszam wszystkie Druhny i Druhów z rodzinami oraz ich przyjaciół.