OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 5 maja 2019, III NIEDZIELA WIELKANOCNA, rok C

Ogłoszenia Parafialne 5 05 2019

 1. W minioną niedzielę w nocy dotknął naszą świątynię pożar. Dzięki Bożej Opatrzności i wzmożonemu wysiłkowi strażaków ocalała świątynia i na plebanii można mieszkać normalnie. Ucierpiał dach kościoła w części szczytowej, nadwyrężony jest dach nad plebanią i zniszczone jest jedno z trzech pomieszczeń strychu.
 2. Upraszając stale Bożego błogosławieństwa z serca dziękuję naszym Druhom strażakom z OSP za pełne zaangażowania poświęcenie w czasie akcji gaszenia ognia i potem, przez długie nocne godziny, usuwania wody gaśniczej aby świątynia nie uległa zalaniu. Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa za działających przy kościele pięć  jednostek gaśniczych oraz oddziałom OSP z całej okolicy, które wezwane zostały aby pomagać w systemowym dostarczaniu wody, której brakuje przy naszej świątyni. Serdeczne dzięki dla pana Adama Wójcika za poświęcenie i wiele dni zaangażowania.
 3. Wiele zjawisk, które pozornie były zbiegami okoliczności daje wyraźny powód do dziękczynienia Bogu za konkretne znaki Jego Opatrzności. One mimo poważnego zagrożenia sprawiły, iż w tym nieszczęściu było jednak szczęście i ratująca interwencja Bożego Anioła.
 4. Bóg zapłać z serca składam wszystkim Panom i Paniom, którzy w minionych dniach pomagali sprzątać po pożarze i włożyli w tą ciężką pracę wiele serca i wysiłku. Dziękuję za wszystkie modlitwy i przesyłane mi wyrazy troski. Dziękuję także Panu Wójtowi Pawłowi Misiowi za troskę i konkretną pomoc okazaną natychmiast po nieszczęściu.
 5. Proszę o przybycie przedstawicieli rejonów Parafii na nadzwyczajne spotkanie jutro, w poniedziałek, o godz. 20.00.
 6. Bóg zapłać składam Parafiankom z POTOCKA za przygotowanie świątyni na niedzielę. Bóg zapłać Paniom zatroskanym o kaplicę.
 7. Jutro odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 8.30.
 8. W miesiącu maryjnym odprawiamy nabożeństwa majowe w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) na Skałce o godz. 16.30, , a w kościele po mszy wieczornej. W soboty po mszy na Skałce, a w niedziele nabożeństwa maryjne będą w kościele o 15.00, a po nich dodatkowa msza święta. Zachęcam do pielęgnowania żywej tradycji śpiewania majówek przy kapliczkach.
 9. W najbliższych dniach wieczorami o godz. 19.00 planujemy msze święte o urodzaje i błog. Boże w rodzinach – we wtorek przy kaplicy na Nawsiu, w środę na cmentarzu cholerycznym, a we czwartek przy kaplicy na Baczynie. Tylko mocny deszcz o wyznaczonej porze sprawia, że dowołujemy spotkanie i przenosimy je na następny tydzień.
 10. W piątek i sobotę msze święte będą na wyjeździe z Parafianami.
 11. Wszystkich, którzy przed Bożym Ciałem będą potrzebowali zaświadczeń z kancelarii parafialnej proszę o kontakt do połowy maja.
 12. Proszę Parafian, którzy nie są w stanie uczestniczyć we mszach świętych pogrzebowe zamówionych za ich bliskich, aby wyrazili zgodę na odprawienie tych mszy w klasztorze OO. Benedyktynów w Starym Krakowie na Pomorzu. Trzej ojcowie Piotr, Marek i Rafał prowadzą klasztor w wiosce zamieszkanej przez 130 osób.