OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 16 czerwca 2019, XI niedziela zwykła, rok C

Ogłoszenia Parafialne 16 06 2019

  1. Dziękuję Parafianom ze Skał za przygotowanie świątyni na niedzielę.
  2. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Zbawiciela – BOŻEGO CIAŁA. We czwartek rano msza święta, jak w niedziele, o 7. 30 w kościele. Uroczystą sumę dla wszystkich Parafian rozpoczniemy o godzinie 10.00. Po niej wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Procesja to wyraz naszej wiary w obecność Chrystusa pod postacią eucharystycznego Chleba. Powinna być ona naszym świadectwem wobec świata, który coraz głośniej wmawia nam, że wiara jest sprawą prywatną. Nie zgadzajmy się z tą manipulacją: WIARA jest sprawą nie prywatną, lecz osobistą i zawsze powinna decydująco wpływać na wszystko co i jak robimy. Musi też znajdować publiczny wyraz, czyli osobiste świadectwo. Na mszę świętą i procesję zapraszam szczególnie gorąco dzieci z dzwoneczkami i kwiatkami, dzieci komunijne i rocznicowe, Żywe Róże proszę o niesienie świec, poszczególne stany proszę o przygotowanie i niesienie feretronów. W tym roku rozpoczniemy uroczystość mszą świętą na polu znajdującym się przy końcu asfaltowego odcinka drogi przez POTOCEK – przygotowanie ołtarza do mszy świętej powierzamy kolejny raz Parafianom ze SKAŁ i POTOCKA.

Następnie w uroczystej procesji przeniesiemy Ciało Pańskie między naszymi domami zatrzymując się przy czterech ołtarzach:

– ołtarz I Parafian z NAWSIA – przy posesji PP BASTRÓW.

– ołtarz II Parafian ze SKAŁKI, BARCY i SYDŁOKA przy posesji PP POŁCIÓW .

– ołtarz III Parafian ze ŚRODKA przy polu tuż ponad zjazdem z drogi asfaltowej do PP ZAJGRÓW.

– ołtarz IV Parafian z KOŃCA i zakończenie uroczystości przy kaplicy na Skałce.

  1. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego i wakacjami, ale szczególnie przed uroczystością Bożego Ciała jutro, w poniedziałek, w kościele od godz. 16.30. Dla dzieci komunijnych szczególna pora tej spowiedzi to 17.00, a spowiedź potrwa do mszy wieczornej o 18.00.
  2. Jeszcze we środę okazja do spowiedzi przed UROCZYSTOSCIĄ BOŻEGO CIAŁA: na SKAŁCE od 16.00 – w kościele od 17.30.
  3. Jutro z racji Bożego Ciała nawiedzenie chorych z Panem Jezusem w domach od godz. 8.30. Proszę dzisiaj o telefon jeśli ktoś nie może przyjąć lub wybiera inny termin.
  4. Od piątku, codziennie w oktawie Bożego Ciała, obchodzić będziemy procesje eucharystyczne: po mszy wieczornej w kościele, a za tydzień w niedzielę po mszy o 11.00.