OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 23 czerwca 2019, XII niedziela zwykła, rok C

Ogłoszenia Parafialne 23 06 2019

 1. Dziękuję Parafianom z ZIMNEGO DOŁU za przygotowanie świątyni na niedzielę.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim za wspólne , godne i liczne celebrowanie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. BÓG ZAPŁAĆ: za wysiłek włożony w przygotowanie pięknych i wymownych ołtarzy, wszystkim którzy użyczyli miejsca na ołtarze, za piękne udekorowanie całej trasy przejścia Zbawiciela, wszystkim biorącym udział w asyście, pocztom sztandarowym, dźwigającym feretrony, Panom Markowi i Adamowi -którzy przygotowali nagłośnienie, Druhom Strażakom za pomoc logistyczną, porządkową i zabezpieczenie trasy; Panu Marcinowi i Służbie liturgicznej Ołtarza, wreszcie licznym uczestnikom tej wielkiej modlitwy uwielbienia i polecania wejrzeniu naszego Zbawiciela naszych rodzin, domostw, zagród i pól rodzących owoce ziemi.
 3. Bardzo dziękuję ofiarodawcom budowniczym ołtarzy: z NAWSIA za przekazanie pozostałej sumy 240 zł, a z POTOCKA 180 zł – do naszego funduszu remontowego.
 4. Przez oktawę uroczystości Bożego Ciała msze święte w kościele łączymy z procesjami po mszy o 18.00. Proszę o jaknajliczniejszy udział w celebracjach OKTAWY BOŻEGO CIAŁA wszystkich, którzy znajdą wieczorem czas, a szczególnie tych, którzy przy Chrystusie mogą zorganizować czas swoim małym dzieciom ucząc ich od maleńkości tej zbawiennej więzi.
 5. Jutro WYJĄTEK: Obchodzimy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Nie będzie wieczorem mszy świętej. Niech to będzie okazja dla wszystkich, którzy mają w pracy zmiany popołudniowe a chcieli by wziąć udział w OKTAWIE- wyjątkowo jutro w kościele msza święta w Oktawie BOŻEGO CIAŁA i procesja będzie o godz. 9.00. Na Skałce msza godzinę wcześniej niż zwykle – o 16.00.
 6. We czwartek zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków na Skałce o 17.00 i w kościele o 18.00.
 7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. UWAGA: Msze święte pół godziny wcześniej niż zwykle – na SKŁACE o godz. 16.30 i w kościele o 17.30.
 8. We wtorek po zakończeniu mszy i procesji zapraszam wszystkich służących przez cały rok przy ołtarzu chłopców i dziewczęta, młodzieńców i Panie oraz chętne dzieci na ognisko przy kościele. Będzie to mówiąc jednym zdaniem – ognisko dla dzieci i młodzieży.
 9. Zapraszam chłopców po klasie trzeciej i starszych do służby ministranckiej. Regularne zajęcia przygotowujące rozpoczniemy po wakacjach, ale już od przyszłej niedzieli kandydaci będą przychodzić i siadając przy ołtarzu podpatrywać służbę ministrantów.
 10. Dziewczęta po klasie trzeciej i starsze chętne do śpiewania w scholce zbiorą się na zajęcia po wakacjach.
 11. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, składka na mszach świętych przeznaczona będzie w całości na czekającą nas inwestycję budowlaną.

 

 

Wobec agresywnej promocji homoseksualizmu wśród dzieci i młodzieży oraz forsowania „edukacji” seksualnej w polskich szkołach, musimy TERAZ zwiększyć ochronę prawną najmłodszych przed demoralizacją i przemocą seksualną.    Dlatego w całej Polsce zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”.    Celem wprowadzenia ustawy jest uniemożliwienie „edukatorom” seksualnym i aktywistom LGBT deprawacji naszych dzieci. Pełny projekt wraz z uzasadnieniem można  przeczytać na stronie stoppedofilii.pl   Aby projekt trafił pod obrady Sejmu, do 10 lipca musimy zebrać co najmniej 100 000 podpisów. W przyszłą niedzielę i kolejną w lipcu będziemy zbierać podpisy. Proszę zabrać ze sobą dokument tożsamości bo potrzebny będzie PESEL.