OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 30 czerwca 2019, XIII niedziela zwykła, rok C

Ogłoszenia Parafialne 30 06 2019

  1. Dziękuję Parafianom –Sąsiadom kościoła ze SKAŁ za przygotowanie świątyni i jej otoczenia na niedzielę.
  2. Z wielką radością prowadziłem liturgię w minionych dniach oktawy Bożego Ciała. Bardzo dziękuję wszystkim modlącym się i zaangażowanym w troskę o piękno naszego uwielbiania Jezusa. Niech Bóg wynagrodzi poświęcony czas, a dzieciom daje wzrost w łasce i mądrości. Dzieci kiedyś okażą się wdzięczne Rodzicom za wprowadzanie w świat wiary. Wyraźnie zaznaczył się brak nastolatków, szczególnie dotkliwa była nieobecność kandydatów do bierzmowania, których nie wypada przecież do wszystkiego przymuszać, pokazywać palcem i ciągnąć za rękę – pozostają ciągle w niedojrzałości relacji z Jezusem. Miłość to obecność. Jezus nas miłuje i jest obecny – Wy go też miłujecie? Choć jesteście przy nim nieobecni?
  3. W najbliższy, pierwszy piątek lipca okazja do spowiedzi rano na Skałce od 7.30. o godz. 8.00 msza święta z nabożeństwem, a od 9.00 odwiedziny z Panem Jezusem chorych w domach. W kościele po południu okazja do spowiedzi – we grafiku wakacyjnego – od 18.00. o godz. 19.00 msza święta, a po niej adoracja z ciszą i śpiewem. Przybywają na całość tego nabożeństwa obecni w Parafii kandydaci do bierzmowania.
  4. W sobotę na Skałce msza święta o godz. 8.00 – jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca ZMIANKA RÓŻAŃCOWA. Zapraszam Żywe Róże.
  5. Bardzo dziękuję ofiarodawcom budowniczym ołtarzy: ze ŚRODKA za przekazanie pozostałej sumy 500 zł, a z KOŃCA 260 zł – do naszego funduszu remontowego.
  6. Zapraszam chłopców po klasie trzeciej i starszych do służby ministranckiej. Regularne zajęcia przygotowujące rozpoczniemy po wakacjach, ale już od dziś kandydaci przychodzą i siadając przy ołtarzu podpatrują służbę ministrantów. Wszystkich ministrantów mających bandyckie zapędy – a niestety mamy także takich – będziemy w razie zgorszenia usuwać.
  7. Dziewczęta po klasie trzeciej i starsze chętne do śpiewania w scholce zbiorą się na zajęcia po wakacjach.
  8. DZISIAJ, w ostatnią niedzielę miesiąca, składka na mszach świętych przeznaczona jest w całości na czekającą nas inwestycję budowlaną.