OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 11 sierpnia 2019, XIX niedziela zwykła, rok C

Ogłoszenia Parafialne 11 08 2019

  1. Dziękuję Parafianom z BACZYNA i za przygotowanie świątyni na niedzielę. Dziękuję za troskę o SKAŁKĘ.
  2. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Po mszach świętych święcenie ziół. Nasza parafialna uroczystość przy kaplicy na Skałce, która nosi wezwanie Maryi Wniebowziętej, odbędzie się na mszy o godz. 11.00. W związku z tym obie poranne msze święte o 7.30 i o 9.30 odprawione będą w kościele.
  3. Po południu, jak co roku, o godz. 14.00 wyruszamy ze Skałki z procesją do Matki Bożej Skalskiej na mszę świętą o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam do udziału Parafian w strojach krakowskich. Serdecznie proszę o udział dzieci i młodzież. Nie ma oczywiście konieczności zostawania i uczestniczenia w tym dniu drugi raz we mszy świętej. Liczy się sama forma procesji, która od lat ma w naszej Parafii charakter modlitwy dziękczynno błagalnej. Druhów Strażaków serdecznie proszę o pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze.
  4. W najbliższy – trzeci – piątek miesiąca zapraszam na mszę wieczorną do kościoła mężczyzn, którzy pragną tworzyć wspólnotę męskich orantów. Msza o 19. a po niej koronka do Bożego Miłosierdzia o łaskę i pomoc dla rodzin i ratunek dla świata. Zwięźle, mocno, na temat i przed Bogiem.