OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 25 sierpnia 2019, XXI niedziela zwykła, rok C

Ogłoszenia Parafialne 25 08 2019

  1. Dziękuję Parafiankom z Baczyna za przygotowanie świątyni na niedzielę. Dziękuję Paniom zatroskanym o kaplicę na SKAŁCE.
  2. Wczoraj w szpitalu w Warszawie zmarł w wieku 82 lat ks. Stanisław Cyganik, Zmartwychwstaniec i nasz Rodak. Pogrzeb odbędzie się w Sulisławicach k. Sandomierza we środę o godz. 12.00. Będzie organizowany autokar dla uczestników pogrzebu. Więcej informacji u p. Franciszka Więcka z Rybnej (tel 12 280 45 29) lub na klepsydrze.
  3. Rodzicom dzieci ze szkół podstawowych i starszych polecam:

Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów:   Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!   Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach  Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.   Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.  W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.   Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania poniżej oraz na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl bp Marek Mendyk   Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego  Konferencji Episkopatu Polski; Warszawa, 19 sierpnia 2019 r.

  1. Nasza parafialna uroczystość dożynkowa, czyli wspólnotowe dziękczynienie Panu Bogu za plony odbędzie się za tydzień, w niedzielę 1 września. W tym roku, inaczej niż zwykle, msza dziękczynna odprawiona będzie o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej, o 13.30 zbiórka wszystkich przy kaplicy na Skałce i ze śpiewem pieśni przemarsz orszaku dożynkowego na boisko przy szkole. Zaproszeni są wszyscy. Cieszą nas stroje krakowskie, a dla dzieci i dorosłych po mszy dożynkowej szykowane są różne atrakcje.
  2. Od rozpoczynającego się tygodnia stopniowo wypełniam na kolejny rok KSIĄŻKĘ MSZALNĄ.